czwartek, 23 marca 2017

Czy warto wspierać ludzi z pasją? - kilka słów o Patronite

Moi drodzy, dziś będzie post o portalu, który odkryłam dopiero kilka dni temu, ale jestem nim zachwycona! W końcu pojawiło się narzędzie, które umożliwia wspieranie artystów i ludzi z pasją, którzy nie zawsze mają wystarczająco dużo pieniędzy, by realizować swoje wizje, projekty, by po prostu się rozwijać i tworzyć wartość dla innych ludzi. Mowa tutaj o PATRONITE. 

Jak działa Patronite?


Zasada działania tego portalu jest niezwykle prosta. Mamy tam do czynienia z Autorami (artystami/blogerami/sportowcami i innymi pasjonatami, którzy potrzebują wsparcia) oraz z Patronami  (osobami wspierającymi Autorów). Patron może wesprzeć wybranego Autora (lub kilku, jeśli ma taką ochotę) poprzez przekazywanie mu co miesiąc wybranej kwoty. Patroni do wyboru mają kilka progów kwotowych (np. 5zł, 10zł, 50zł, 200zł) i z każdym progiem wiążą się przywileje, którymi Autor nagradza hojność wspierających. Jak widać nie ma tu nic skomplikowanego: jedna osoba potrzebuje finansowego wsparcia, druga mu tego wparcia udziela, a w zamian może się cieszyć przywilejami przewidzianymi tylko dla Patronów.
Też chcę wspierać!


Moim zdaniem jest to cudowna inicjatywa i swoją formą nawiązuje do dawnego mecenatu, czyli opieki zamożnych miłośników sztuki nad nieco mniej zamożnymi (a niekiedy zupełnie biednymi) artystami. Ja do zamożnych na pewno nie należę, ale też chciałabym komuś choć troszkę pomóc i właśnie jestem w trakcie przeglądania profili w poszukiwaniu artysty, którego chciałabym wspierać (jak już się na kogoś zdecyduję to dam znać, kogo wybrałam). 

Takie finansowe wsparcie jest na pewno dla artysty ogromną pomocą w rozwijaniu swojej twórczości, ale myślę, że równie duże znaczenia ma dla niego sam fakt, że ktoś uważa, iż warto go wspierać. I chyba po to są te niskie progi np. 5 zł. Bo przecież finansowo, to nie jest duża kwota, ale samo to, że ktoś postanowił 5 zł przeznaczyć na rozwój artysty, a nie na jakieś własne przyjemności, jest niezwykle budujące i motywujące do pracy. Przynajmniej ja to tak odbieram.


ArdnaS Studio na Patronite


Właśnie dlatego, poza wsparciem jednego z artystów, postanowiłam sama założyć konto Autora na Patronite. Stwierdziłam, że to może być fajne narzędzie do zbudowania pewnej relacji między mną a Wami. Liczę też po cichu, że uda mi się zrealizować pomysł z bazą akcesoriów do sesji w plenerze. Ale wszystko po kolei.

Oto link do mojego profilu: https://patronite.pl/ardnasstudio 

Moim pierwszym celem na Patronite jest zebranie 500 zł, które przeznaczę na pierwszą turę zakupów akcesoriów do sesji. Chcę stworzyć taką swego rodzaju bazę/zbiór akcesoriów, które będą dostępne dla wszystkich moich klientów. Wtedy, wybierając się na sesję, klient nie będzie musiał tracić czasu i pieniędzy na poszukiwania i zakup akcesoriów, tylko wszystko znajdzie na miejscu. Mają to być akcesoria zarówno do sesji narzeczeńskich, jak i rodzinnych oraz dziecięcych.
Z moich obecnych zarobków nie jestem w stanie zakupić fajnych akcesoriów i rozwijać tym samym działalności, a szkoda, bo pomysłów na sesje mam mnóstwo i bardzo chcę je zrealizować (z wykorzystaniem Was jako modeli, moi Drodzy Klienci :D )

Można mnie wspierać kwotami 5 zł, 10 zł, 25 zł, 50 zł i 100 zł. Dla każdego progu przewidziane są różne przywileje (wszystko jest opisane dokładnie na moim profilu na Patronite). 


Specjalna grupa na Facebooku


Wystarczy wesprzeć mnie kwotą 10zł, aby dostać dostęp do specjalnej grupy na Facebooku tylko dla Patronów, gdzie w zamyśle mamy się wzajemnie inspirować, rozmawiać na temat przygotowań do sesji czy do ślubu (to z myślą o moich Parach Młodych, bo już pewne doświadczenie w tej kwestii mam ;) ). Będę tam też wrzucać zdjęcia czy filmiki z backstage'u i po prostu będę tam dla Was :)Dajcie znać w komentarzach, czy przekonuje Was taka forma wspierania artystów? Wesprzecie kogoś? Polecam siebie :D
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione opinie :) Każda jest dla mnie bardzo ważna.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...